Dizaineri stāsta
Andrejs Broks JĀMAINĀS IZPRATNEI PAR DIZAINA NOZĪMI

Autors: Antra GABRE 
Datums:03.10.2012 
Izdevums:Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai
Rubrika:Latvijā

Kā jums šķiet, ko cilvēki dizaina priekšmetā pamana visbiežāk, visātrāk novērtē?
– Visbiežāk pamana, manuprāt, lietu piemērotību, atbilstību lietošanas funkcijai. Pēc tam – estētisko kvalitāti. Funkcija tiek sajusta, par to mazāk aizdomājas, bet vizuālais ir tas, ar ko dizains tiek pārdots, kas piesaista uzmanību mārketingā. Tomēr aiz tā slēpjas daudz komplicētāks process – tehniskais projekts, funkcionālais risinājums, atbilstība ergonomikai, ekoloģijai, ilgtspējai un daudzi tādi kritēriji, par kuriem klients lietošanas brīdī nedomā.
Vai varētu teikt, ka dizainu ietekmē modes tendences? Piemēram, ka moderns kļūst ekodizains...

 
Dace Blūma PAR BURTIEM, BURTVEIDOLIEM UN TO MĀCĪBU

Mācoties Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, Burtu mācība nebija mans mīļākais mācību priekšmets.
Bet studiju laikā Igaunijas Valsts mākslas institūtā Tallinā man bija iespēja iepazīties ar burtu rakstību kā mākslu. Igaunijā, atšķirībā no Latvijas, ir izveidojusies sava kaligrāfijas skola, un Burtu māksla ir attīstījusies kā patstāvīgs mākslas veids. Iespēja aplūkot kaligrāfijas izstādes un iegādāties igauņu meistara Villu Tootsa izdotās kaligrāfijas grāmatas radīja interesi par burtiem, to daudzveidību un iespējām veidot īpašus vēstījumus.

 
Juris Kalniņš RĪGA NO AUGŠAS DRĪZ ATSTĀS LONDONU

Paldies par tik zibenīgu manas ziņas ievietoðanu DS mājaslapā.
Paldies par labiem ieteikumiem par DS biedra datiem mājas  lapā. Jāsaņemas vienreiz jau būtu. Kaut kā vienmēr nesanâk.

Tekošās lietas interesantākas un galvenais - spiedīgākas. Tagad pat palikušas dažas dienas līdz  izstādes "Rîga no augðas" slēgšanai Londonâ. Izstāde, sastāvoša no 45  manâm fotogrāfijām pārceļojusi no Romas uz Londonu un atvērta Londonas arhitektûras festivāla 2012laikā. Tā ir kā viens  no gala produktiem 3 vīru kopîgajā projektā "Rīga no augšas".

 
Dace Blūma PAR PORCELĀNU ŠODIEN

Pēc profesijas un pārliecības esmu keramiķe - 11 gadus (1983.-1994.) nostrādāju  Rīgas porcelāna rūpnīcā.

Kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad ražošanu bija spiesti beigt daudzi Latvijas uzņēmumi, par nopietnām porcelāna ražotnēm Latvijā vairs nevar runāt. Pirmā tika izsaimniekota bijusī Kuzņecova rūpnīca Maskavas ielā (toreiz Rīgas porcelāna rūpnīcas 1. iecirknis). Kā patstāvīgs uzņēmums ilgāk noturējās otrs rūpnīcas iecirknis – bijusī Jesena porcelāna rūpnīca Mangaļos.

 
Edīte Bērziņa ĪSI PAR LATVIJAS DIZAINA VĒSTURI

Ja Jums ir radusies interese par Latvijas dizainu, tad, kā ikvienam pētniekam, Jums ir divas iespējas. Viena - pētīt lietas, zīmes un funkcijas vēsturisko attīstību. Otra – sekot līdz tam, kā modernās ražošanas, tehnoloģiju un sociālo koncepciju izmaiņu rezultātā radoši cilvēki risinājuši un risina dažādu izstrādājumu (produktu) formveides, vides organizācijas un komunikāciju sfēras uzdevumus.

Centīšos īsumā parādīt nelielu ieskatu Latvijas dizaina priekšvēsturē.

Latvijas un latviešu tautas kultūras savdabību, tātad - arī mūsu dizainu, ir iespaidojis tas,

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 2