Iznācis žurnāla “LA” 2013/Nr. 105 februāris – marts

Ar izdevuma „Latvijas Architektūra” 2013.gada pirmo numuru tiek uzsākts interviju cikls ar arhitektiem, kuru darbus turpmāk publicēs žurnālā.
Numura tēmai - „REĀLAIS MĀJOKLIS” pakārtota arhitekta Andra Kronberga intervija, kurā autors atklāj dažas sava rakstura šķautnes, raksturo ikdienas darbu projektēšanas birojā „Arhis”, tā nākotnes ieceres, īpaši saistībā ar Jūrmalu, dalās iespaidos par konkursu praksi, par prioritātēm plānošanā un profesijas pienākumiem pret sabiedrību. Plašā rakstā „Pilsēta pilsētā” ir detalizēti atspoguļots A.Kronberga iecerētais un izveidotais dzīvojamo ēku kvartāls „Futuris” Rīgas klusajā centrā Antonijas ielā.

 


Žurnāla tēmai tuvo stāstu par mājokli „eirokrieviem” atklāj viens no lielākajiem dzīvojamo ēku kompleksiem „Saules republika” Saulkrastos, kuru projektējis Uģis Zābers no „SZK/Z”. Ar atkāpi Vecrīgas vēsturē un skatu šodienas Trokšņu ielas pārvērtībās apskatītas divas savrupmājas pie Rīgas aizsardzības mūra, kas pēc „Arhitektoniskā izpētes grupa” speciālistu rūpīgām izpētēm un projektēšanas ieguvušas jaunu veidolu.
Projektu sadaļā atspoguļots biroja “Arhitektonika” projekta „Tāla Rezidence” garais ceļš un tā transformācijas projektēšanas stadijā Rīgā, Elizabetes ielā, kā arī divas biroja „Arhis” vīzijas teritoriju attīstībai Bukultos un Šmerlī. Iespējams, tuvākajā  nākotnē tikai vizualizācijās varēsim vērot „Ivara Šļivkas birojs”  piedāvāto versiju par Brīvības ielas 104 tukšā roba aizpildījumu ar jaunbūvi.
Rubrika LA māja sniedz ieskatu mākslinieka, koktēlnieka, dizainera un LDS biedra Jāņa Straupes ar mīlestību uzturētā savrupnamā Vecmīlgrāvī, ko pirms septiņiem gadiem kā funkcionālisma parafrāzi projektējuši arhitekti, brāļi Fersteri.

Vērts apmeklēt ABLV sabiedriskā labuma fonda biroja telpas Elizabetes ielā, kas izbūvētas pēc „Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele” projekta, kā arī vizītē pieteikties advokātu birojā Alberta ielā, kura caurspīdīgo interjeru veidojušas dizainere, LDS biedre Margarita Budze un Ramona Pēkšēna.
Ar dārzkopības vēsturi Rīgā un pasaulē, par tās ilgtspējīgiem risinājumiem mūsdienu aspektā iepazīstina ģeogrāfijas bakalaurs Jevgeņijs Duboks, bet par dzīvokļu krīzes apkarošanu 20.gs. 20.-30.gados Vīnē un Rīgā raksta vēstures maģistre Ivita Ose.
Jeļena Solovjova turpina publikāciju sēriju par dizainu - „Made in Italy IV”, bet ar Celeirós veselības centru Portugālē iepazīstina Kristīne Budže no žurnāla „Pastaiga”. Arhitektu biroju mājaslapas tīklā kritiski vērtē Jānis Dripe, un jauno kolēģu diplomdarbus analizē RTU prof. Sandra Treija.
Latvijas arhitektūras muzeja apskatā ievērību ir pelnījusi izstāde “Lia Asta Knāķe. “Latvenergo””. Provokatīvs ir arhitektūras maģistres Daces Aumeles sarūkošās Rīgas komentārs, bet ekonomikas doktors Uldis Osis ar plašu analīzi un ieskatu vēsturē aicina atjaunināt Latvijas reģionālās plānošanas politiku. Ar Arhitektu savienības padomes darbības konceptu 2012-2015 iepazīstina padomes priekšsēdētājs Viktors Valgums.
Pilns 2012.gada saturs atrodams žurnāla pēdējā lapas pusē.
Jaunajā žurnālā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas: process, reportāža no LNB būvlaukuma, mantojums un hronika.

Žurnāls „Latvijas Architektūra” nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Arhitektu namā, grāmatnīcās, var arī abonēt www.abonesana.lv

Jānis Lejnieks, „Latvijas Architektūra” galvenais redaktors (29213398, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )