Gada balva dizainā 2012


Noskaidroti konkursa "Gada balva dizainā 2012" uzvarētāji

Piektdien, 5. oktobrī svinīgā ceremonijā 17. starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē "Baltic Furniture 2012" paziņoja Latvijas labākos dizainerus un pasniedza "Gada balvas dizainā" interjera, modes un tekstila, foto, vides, grafiskā un rūpnieciskā dizaina nominācijās. Noskaidroja arī Latvijas Dizaineru savienības (LDS) neformālā konkursa "TU RĪGA" uzvarētājus.

Ieskatu pasākuma norisē var gūt šeit >>>

 
IELŪGUMS uz GBD 2012 izstādi

Latvijas Dizainerus savienība aicina apmeklēt konkursam
GADA BALVA DIZAINĀ 2012 pieteikto darbu izstādi
no 4. līdz 7. oktobrim - Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā,
Ķīpsalas ielā 8, hallē nr. 2.
Izstādes darba laiks:
4. oktobrī:              10.00 - 18.00;
5. un 6. oktobrī:     10.00 - 19.00;
7. oktobrī:              10.00 - 17.00.

Apbalvošanas ceremonija - 5. oktobrī plkst. 18:00!

 
Konkursa "Gada balva dizainā 2012" pieteikumu pieņemšana beigusies

2012. gada 12. augustā beidzās pieteikumu pieņemšana Latvijas Dizaineru savienības konkursam "Gada balva dizainā 2012", kurā jau piekto gadu savus darbus septiņās dizaina kategorijās, kā arī neformālajā dizaina konkursā, piesaka ne tikai dizaineri, bet arī dizaina pasūtītāji.
Pavisam šogad tika pieteikti 149 darbi, kas ir par gandrīz piecdesmit procentiem vairāk nekā pērn. Visplašāk pārstāvētā dizaina kategorija šogad ir rūpnieciskais  dizains, kurā ir iesniegti pavisam 54 darbi, otrā vispopulārākā dizaina kategorija ir interjeru dizains ar 26 projektiem, vides dizainā pieteikti 22, bet gan modes, gan grafiskajā dizainā  - 16 darbu. Neformālajā konkursā, kura tēma šogad ir "TU RĪGA", pieteikti 10 darbi.

 
Neformālais konkurss TU RĪGA

Lai veicinātu dizaina izglītību un attīstību Latvijā, tiek izsludināts arī neformālais konkurss. Tajā, kā katru gadu,  būs iespējams piedalīties ikvienam un iesniegt savus darbus. Šogad neformālā konkursa nosaukums ir „TU RĪGA”, un tā galvenā tēma ir TURĪGUMA daudzināšana un sa-tu-rīga dizaina asprātīgi meklējumi. Konkursa mērķis ir rosināt radīt jaunus neparastus, asprātīgus produktus, dizaina objektu-s, iemiesotas dizaina idejas, kas atbilstu devīzei TU RĪGA, uzsverot savu skatījumu un jaunradīto darbu citādību, neparastumu, jaunu iespējamo lietojumu. Nosacīti veidojot savu asociāciju ķēdi, tādu kā - te Rīga, tur Rīga, Tu, Rīga, turīga, mēs uz TU ar Rīgu, „to Riga”. Tu-ri Rīgu, tur arī Rīga. Šajā konkursā jāaktivizēt radošā dizaina doma Latvijā, jāļauj paradoksam un atskaņai materializēties un pārtapt jaunā produktā, taustāmā objektā.
Konkurss, kas aicina ikvienu un jebkuru uzdrīkstēties paspēlēties. TU RĪGA.
Visi iesniegtie un konkursa nolikumam atbilstošie darbi tiks izstādīti BT1 zālē, izstādes „Baltic Furniture 2012” laikā, un katram darbu iesniedzējiem būs iespēja saņemt drukāto „Gada Balva dizainā 2012” katalogu.
Neformālais konkurss "TU RĪGA" - NOLIKUMS šeit (NK).

 
PRESES RELĪZE par GADA BALVA DIZAINĀ 2012 izsludināšanu

ir lasāma un pārkopējama šeit >>> ,

un īsajā variantā šeit >>>

Angļu valodā GB preses relīze šeit >>> ,

angļu saīsinātā versija šeit >>>

Darbu iesniegšanas termiņš - 20. jūlijs.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 2