Izglītība
RLMV direktoram Imantam Žūriņam jubileja

5. janvāris ir izcilā Latvijas mākslinieka, pedagoga un kultūras darbinieka Imanta Žūriņa dzimšanas diena.

„Žūriņa skola” un „lietišķie” - šie divi sinonīmi izsaka veselu ceturtdaļgadsimtu Latvijas mākslas un dizaina pamatos, tie zinātājiem raksturo sešdesmito, septiņdesmito gadu un astoņdesmito gadu sākumu  - laiku, kad  skolā gāja mūsdienu latviešu mākslas, dizaina un arhitektūras vidējās un vecākās paaudzes pārstāvji, tiesa gan - padomju saulītei spīdot. Leģendārā personība  Imants Žūriņš  spēja tajos laikos paskatīties uz latvisko no jauna skatu punkta, vienoti ar moderno sev tuvo skandināvisko  pasaules redzējumu. Latviskais  kā noskaņa, smalkas nianses, krāsu pārejas, materiālu un proporciju izjūta, būtības apjausma, lietderība.
Atļaušanās, citādība, brīvības alkas, lepnums par savu skolu – tas viss raksturoja lietišķo stilu.
Nezinātājiem un aizmāršīgajiem jāatgādina, ka Imants Žūrīņš bija Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas vadītājs no 1959. līdz 1985. gadam, tās skolas direktors, ko tagad sauc par Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu.
Daži Imanta Žūriņa dzīves gājuma fakti

 
Aicina Latvijas Kultūras akadēmija

Latvijas Kultūras akadēmijā   - jaunas maģistra studiju programmas:

  • Kultūras menedžments un radošās industrijas;
  • Muzeju un kultūras mantojuma studijas.

Studiju ilgums - 2 gadi. Budžeta un maksas vietas.
Iegūstamais grāds: "Humanitāro zinātņu maģistrs mākslā".

 
Iespējams studēt maģistrantūrā

Jauna akadēmiskā programma- atvērta tikai otru gadu, un nupat tikusi akreditēta - programma ir augsta līmeņa studijas mediju mākslās (izstrādāta kopā ar RIXC un ārvalstu ekspertiem), un Liepājā tai ir lieliska tehniskā bāza un savas autonomas telpas Kūrmājas prospektā 13, kur studentiem tiek nodrošināta piekļuve 24h diennaktī.

Ir arī vairāki regulārie ārvalstu pasniedzēji, un programmai ir labi sakari ar starptautiskajiem partneriem (tāpēc angļu valodas zināšanām ir liela nozīme). Studenti var pieteikties uz Eiropas fondu piešķirtajām stipendijām - 300 Ls mēnesī!

Visi interesenti tiks gaidīti uz iestājeksāmeniem 19. un 20. jūlijā, kur būs jāprezentē savs maģistra darba projekta pieteikums (jauno mediju mākslās) un portfolio.

 
BSA Dizaina skolas studentu kvalifikācijas darbu un diplomdarbu izstāde

Baltijas Starptautiskās Akadēmijas Dizaina skola aicina apmeklēt Vides dizaina un Datordizaina programmu studentu kvalifikācijas darbu un diplomdarbu izstādi, Centrālajā korpusā, Rīgā, Lomonosova ielā 4, 212. aud.

Piedalās BSA Dizaina skolas 1. līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas Vides dizains, 2. līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas Digitālā vizualizācija (Datordizains, bakalaura grāds) vairāk kā 40 diplomandi.

Mēs nemeklējam atbalstu,
paši esam pietiekami stipri.
Salīdzinām rezultātus - tie ir labāk.
Salīdzinām līdzekļus -  tie ir mazāk.
less is more = patiess dizains 
DIZAINS≠SAPNIS

Aicina uz Baltijas Starptautiskās Akadēmijas Dizaina skolas «Vides dizaina» un «Datordizaina» programmu studentu kvalifikācijas darbu un diplomdarbu aizstāvēšanu
DIZAINS≠SAPNIS
21.06.2012. no plkst. 10:00. līdz plkst. 16:45,
Centrālajā korpusā, Rīgā, Lomonosova ielā 4, 212. aud.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 5