Iespējams studēt maģistrantūrā

Jauna akadēmiskā programma- atvērta tikai otru gadu, un nupat tikusi akreditēta - programma ir augsta līmeņa studijas mediju mākslās (izstrādāta kopā ar RIXC un ārvalstu ekspertiem), un Liepājā tai ir lieliska tehniskā bāza un savas autonomas telpas Kūrmājas prospektā 13, kur studentiem tiek nodrošināta piekļuve 24h diennaktī.

Ir arī vairāki regulārie ārvalstu pasniedzēji, un programmai ir labi sakari ar starptautiskajiem partneriem (tāpēc angļu valodas zināšanām ir liela nozīme). Studenti var pieteikties uz Eiropas fondu piešķirtajām stipendijām - 300 Ls mēnesī!

Visi interesenti tiks gaidīti uz iestājeksāmeniem 19. un 20. jūlijā, kur būs jāprezentē savs maģistra darba projekta pieteikums (jauno mediju mākslās) un portfolio.


“Jauno mediju māksla” nodrošina augstsvērtīgi kvalitatīvu un multidisciplināru studiju procesu dažādās jauno mediju mākslas jomās – akustiskās mākslas, digitālo tīklu mediji, audiovizuālās performances, interaktīvās tehnoloģijas, video un fotogrāfiskie mediji.

  • Kādēļ studēt tieši šajā programmā?

Šī programma ir vienīgā Latvijā, kas sniedz studentiem tās nepieciešamās zināšanas, kas palīdz iegūt vispusīgu izpratni par aktuālajām norisēm un attīstības tendencēm mūsdienu sabiedrībā, kultūrā, radošajā ekonomikā, jaunajās tehnoloģijās un mākslā.

Programmā var apgūt visas nepieciešamās prasmes darbā ar dažādām mediju tehnoloģijām (audio, video, foto, multimediji, interaktīvie mediji, mobilās tehnoloģijas u. tml.), lai varētu radoši strādāt dažādās nākotnes nozarēs, kas saistītas ar radošumu un inovācijām.
Apmācības notiek kvalitatīvi izremontētās Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) telpās, kas atrodas nelielā Liepājas universitātes ēkā Kūrmājas prospektā 13, netālu no jūras. Laboratorijas telpas ir labiekārtotas ar Norvēģu finanšu instrumenta granta atbalstu, aprīkotas ar visu nepieciešamo tehnisko bāzi un mediatēku.

Studenti tiek nodrošināti ar unikālu iespēju piekļūt un radoši strādāt ar laboratorijā esošo tehniku 24h diennaktī.

Programmā ir gan budžeta, gan maksas vietas, turklāt studenti tiek aicināti pretendēt un saņemt ESF stipendijas – 300 Ls apmērā!

Programmā specialitātes priekšmetus pasniedz Eiropas līmeņa docētāji gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Tieši ārvalstu pasniedzēji un saikne ar starptautisko jauno mediju mākslas vidi (dalība festivālos, izstādēs, radošās darbnīcas, apmaiņas programmas u.tml.) ir šīs programmas atslēgas elements.

Studentiem tiek piedāvāta iespēja atsevišķus studiju semestrus studēt ārvalstīs Erasmus un citās programmās.


  • Kur iegūt vairāk informācijas par programmu?

Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas mājas lapā  sadaļā “Izglītība” iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju par maģistra programmu “Jauno mediju māksla”:
http://mplab.lv/lv/izglitiba/1/

  • Kā var pieteikties studijām?


Reflektantu elektroniskā pieteikšanās studijām notiks līdz 17. jūlijam, izmantojot e-pakalpojumu: http://www.Latvija.lv/studijas.
Pieteikšanās studijām un dokumentu uzrādīšana uzņemšanas punktos – no 10.jūlija līdz 17.jūlijam.

Tuvāka informācija par pieteikšanos Liepājas universitātes mājas lapā šeit >>>
un šeit >>>
un MPLab mājas lapā šeit >>>


  • Kas jādara iestājpārbaudījumos?


Iestājpārbaudījumos jāprezentē divi iepriekš sagatavoti uzdevumi. 1. uzdevums ir maģistra darba pieteikums – jauno mediju mākslas projekts (kādā no digitālo mediju tehnikām). 2. uzdevums ir reflektanta portfolio – kur reflektants iepazīstina ar savu līdzšinējo radošo darbību (realizētajiem projektiem, mākslas darbiem).

Detalizētāka informācija šeit >>>


  • ... ja ir kādi jautājumi?


Iespējams sazināties ar programmas vadītāju asociēto profesori Rasu Šmiti – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , 26546776


http://mplab.lv