Konkurss fotoamatieriem - KUKAIŅI TUVPLĀNĀ

Dabas muzejs šogad, sadarbībā ar žurnālu Vides Vēstis un Anitru Toomu, rīko fotokonkursu „Kukaiņi tuvplānā”, tādējādi pievēršot uzmanību arī pārsteidzoši plašajai sīko un daudzveidīgo dzīvnieku – kukaiņu – pasaulei.
Darbi fotokonkursam jāiesniedz līdz 2012. gada 7. oktobrim Latvijas Dabas muzejā, Kr. Barona ielā 4, LV-1050 ar norādi – fotokonkursam “Kukaiņi tuvplānā”. Darbus var sūtīt pa pastu (pasta zīmogs 5. oktobris) vai arī personīgi nogādāt Latvijas Dabas muzejā. Autoru darbi būs apskatāmi izstādē Latvijas Dabas muzejā no 2012. gada 24. oktobra līdz 30. decembrim.

 

 

Fototehnikai aizvien attīstoties un pilnveidojoties, dabas vērotājiem nu ir iespēja iemūžināt pat vissīkākos objektus dabā. Tā kā vasara ir labākais laiks, kad kukaiņus var redzēt un fotografēt visā to daudzveidībā, tiek rīkota sacensība arī tiem fotogrāfiem amatieriem, kuriem tīkama kukaiņu pasaule, izdodas pamanīt dažādos kukaiņus, pietiek pacietības skriet tiem līdzi un ir spējas ar fotoaparātu noķert interesantus kadrus.

 

Fotokonkursa “Kukaiņi tuvplānā” nolikums


1.    Konkursa mērķis: popularizēt sabiedrībā kukaiņu daudzveidību, skaistumu, aizsardzību un sugu unikalitāti.
2.    Konkursam iesniedzamā darba forma: fotogrāfijas.
3.    Galvenā balva: Dāvanu karte Ls 350 vērtībā fototehnikas veikalā.
4.    Vērtēšanas kritēriji:

 • atbilstība konkursa mērķim;
 • mākslinieciskais izpildījums;
 • fotografētā objekta unikalitāte;
 • nosaukuma oriģinalitāte;
 • stāsts par fotogrāfijas uzņemšanu.

5.    Konkursa rīkotājs: Latvijas Dabas muzejs un žurnāls ”Vides vēstis”, finansiāli atbalsta Latvijas Zaļais punkts.
6.    Konkursa mērķauditorija: cilvēki, kas fotografē kukaiņus.
7.    Vērtēšana: darbi, neatkarīgi no dalībnieku vecuma, tiks vērtēti četrās grupās:

 • a) Kukaiņu attīstības stadijas (olas, kāpuri, kūniņas),
 • b) Vaboles pieauguša kukaiņa stadijā,
 • c) Tauriņi pieauguša kukaiņa stadijā,
 • d) Pārējie kukaiņi.

8.    Vērtēšanas komisija: Latvijas Dabas muzeja speciālisti, profesionāli fotogrāfi un entomologi.
9.    Obligātas prasības: dalībnieks drīkst iesniegt ne vairāk kā piecas fotogrāfijas (formāts 30x40 cm). Konkursam netiks pieņemtas fotogrāfijas, kas iesniegtas digitālo datu nesējos vai elektroniski.
Lai nodrošinātu dalībnieku anonimitāti, uz fotogrāfijām nekādas atzīmes par autora personību iesniedzējs neveic. Uz fotogrāfijas otras puses jāuzlīmē:

 • fotogrāfijas nosaukums,
 • stāsts līdz 1000 rakstu zīmēm par to, kur, kad, kā bilde tapusi,
 • parole (burtu vai vārdu kopa, kas neidentificē dalībnieka personību. Tā domāta anonimitātei fotogrāfiju vērtēšanas laikā),
 • oriģinālās fotogrāfijas lielums megabaitos.


Klāt pie fotogrāfijām jābūt slēgtai aploksnei ar uzrakstu “Paroles atšifrējums”. Aploksnē jāievieto lapa, uz kuras jābūt paroles atšifrējumam, autora vārdam, uzvārdam, adresei, telefona numuram un, ja ir, e-pastam.
Par iesniegto darbu piederību iesniedzējam un autortiesību ievērošanu atbild iesūtītājs.
10.    Darbu iesniegšana: darbi kopā ar paroles atšifrējumu jāiesniedz līdz 2012.gada 7. oktobrim Latvijas Dabas muzejā, K.Barona ielā 4, LV-1050 ar norādi – fotokonkursam “Kukaiņi tuvplānā”. Darbus var sūtīt pa pastu (pasta zīmogs 5. oktobris) vai arī personīgi nogādāt Latvijas Dabas muzejā. Pēc norādītā termiņa iesniegtie darbi konkursā nepiedalīsies.
11.    Darbu izstādīšana: Autoru darbi būs apskatāmi izstādē Latvijas Dabas muzejā no 2012. gada 24. oktobra līdz 31. decembrim (izstādes norises laiks var nedaudz mainīties). Organizētāji patur tiesības izstādē neizlikt fotogrāfijas, kas neatbilst obligātajām prasībām, ar zemu māksliniecisko un tehnisko kvalitāti, montētu attēlu, u.c.
12.     Darbu publicēšana: Labākie darbi tiks publicēti žurnālā Vides vēstis, Latvijas Dabas muzeja interneta mājas lapā (www.dabasmuzejs.gov.lv). Visas iesniegtās fotogrāfijas nonāks Latvijas Dabas muzeja īpašumā un, turpmāka to izmantošana tiks saskaņota ar autoru.
13.    Fotoizstādes atklāšanas laikā notiks “Milžu cīņa”. Katras kategorijas pirmās vietas ieguvējs tiks lūgts stāstīt par apstākļiem, notikumu kā godalgotā fotogrāfija tika uzņemta un iemesls, kāpēc būtu jābalso par viņu.
14.    Pēc visu kategoriju pirmo vietu stāstiem, tiek organizēta klātesošo fotokonkursa dalībnieku aizklāta balsošana. Rezultātā tiek noskaidrots foto konkursa “Kukaiņi tuvplānā” “Milžu cīņas” balvas Latvijas Zaļā punkta finansētās dāvanu kartes 350Ls vērtībā, ieguvējs.


Informācija par konkursu:
Jānis Dreimanis  Tel. 6 7356041, e-pasts: jā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Anitra Tooma Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Izmantots Ģederta Ieviņa foto