Meklē dizaina idejas Vecrīgas suvenīru tirdzniecības vietām

Rīgas pilsētas būvvalde izsludina atklātu dizaina konkursu ielu tirdzniecības vietu risinājumiem, lai nākotnē suvenīru un mākslas priekšmetu tirgotāji Vecrīgā izmantotu pilsētvidē iederīgas, tieši Rīgai raksturīgas tirdzniecības iekārtas. Labāko priekšlikumu apbalvošanai paredzēti 3200 lati.
Dizaina risinājumi jāiesniedz līdz 2012.gada 10.decembrim plkst. 14.00 Rīgas pilsētas būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā, Amatu ielā 4.
Konkursa mērķis ir iegūt etalonmodeli ielas tirdzniecības vietai, lai suvenīru un mākslas priekšmetu pārdošanas vietas Vecrīgas ielās pozitīvi papildinātu pilsētas vizuālo tēlu. Pašlaik pilsētas ielās iekārtotās tirdzniecības vietas nav stilistiski vienotas, turklāt daļa no tām jau ir fiziski novecojušas.


Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs: „Pēc kvalitatīva tipveida dizaina risinājuma vislielāko vajadzību var just pavasarī, kad sākas aktivitāte ielu tirdzniecībā – tirgotāji labprāt savas preces izvietotu vizuāli un tehniski veiksmīgās tirdzniecības vietās, tādējādi iegūstot arī lielāku tūristu uzmanību. Varam ieteikt labākos risinājumus, kas jau šobrīd tiek izmantoti, taču ticu, ka varam atrast arī unikālu ielas tirdzniecības vietu dizainu, kas kļūtu par sava veida Vecrīgas vizītkarti”.
Konkursā aicināti piedalīties arhitekti, ainavu arhitekti, dizaineri un mākslinieki, kā arī mākslas, arhitektūras un ainavu arhitektūras studiju programmās studējošie augstskolu studenti.
Veiksmīgākā risinājuma autoram paredzēta 1500 latu prēmija, otrās vietas ieguvējam – 1000 latu, savukārt trešā labākā darba iesniedzējam – 700 latu liela godalga.

Konkursa nolikums (t.sk. iesniedzamo materiālu formāts un iesniegšanas kārtība) pieejams Būvvaldes interneta mājas lapā sadaļā „Aktualitātes” un Rīgas domes interneta mājas lapā www.riga.lv. Papildus informāciju par konkursa norisi var sniegt  Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina pārvaldes vadītāja Arta Goldberga, tālr. 67105450, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Rīgas pilsētas būvvaldes
sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Ieva Luste
tālr. 67105933
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu