Ideju konkurss „Gaiziņkalna skatu tornis un tā apkārtne” ne tikai dizaineriem

Šis nu patiešām ir konkurss, kurā var piedalīties ikviens, kuram ir idejas un kas mūsu valsts augstāko kalnu vēlas skaistāku darīt. Un var iedomāties, kā to paveikt vai kā tam jāizskatās.

Un kas vēlas savas idejas kādam uzdāvināt.

Jo konkurss nav paredzēts profesionāļiem, un balvā būs grāmatas interesantāko ideju autoriem un ekskursijas.

Savi priekšlikumi iesniedzami līdz 20. janvārim.

LR Dabas aizsardzības pārvalde, sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību ikvienu interesentu aicina piedalīties jaunā Gaiziņkalna skatu torņa ideju konkursā un aicina būt atsaucīgiem un radošiem!


Ideju konkursa „Gaiziņkalna skatu tornis un tā apkārtne”
NOLIKUMS

Organizētājs: Dabas aizsardzības pārvalde.

Atbalstītāji: Madonas novada pašvaldība.

Norises laiks: no 2012.gada 20.decembra līdz 2013.gada 20.janvārim.

Mērķis: Latvijas augstākais kalns – Gaiziņkalns atrodas izcili ainaviskā teritorijā un Gaiziņkalna dabas parks ietilpst aizsargājamo ainavu apvidū „Vestiena”. Vēsturiski Gaiziņkalns ir arī iecienīts tūrisma apskates objekts, kuru apmeklējis gandrīz ikviens Latvijas iedzīvotājs. Diemžēl ilgus gadus baudīt skaisto apkārtnes ainavu traucējis pussabrukušais Gaiziņkalna skatu tornis, taču nākotnē tā vietā Dabas aizsardzības pārvalde ES Kohēzijas fonda projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” ietvaros paredzējusi izbūvēt jaunu. Lai veicinātu iedzīvotāju iesaistīšanos šī nozīmīgā vides objekta izveidē, tiek izsludināts ideju konkurss par jaunā Gaiziņkalna skatu torņa un tuvākās apkārtnes labiekārtošanu.

Dalībnieki: Konkursā aicināti piedalīties visi, kas kaut reizi bijuši Gaiziņkalnā un vēlas dalīties ar saviem priekšlikumiem jaunā skatu torņa izveidē un apkārtnes labiekārtošanā.

Uzdevums: Dalībnieks iesniedz savas idejas jaunā Gaiziņkalna skatu torņa izveidei un apkārtnes labiekārtošanai (iesniegtajam darbam jāatspoguļo, kādi varētu izskatīties tornis un apkārtne). Konkursā iesniedzamas jebkādas idejas brīvā formā (rakstveidā, ar vizualizācijām, rasējumiem, torņa maketi utt.). Kopā ar iesniegto darbu jānorāda autora vārds, uzvārds un kontaktinformācija.

Darbu iesniegšanas kārtība: Konkursa darbi ar norādi „konkurss – Gaiziņkalns” iesniedzami :
Madonas novada pašvaldības Tūrisma Informācijas centrā – Saieta laukums 1, Madona, Madonas novads, LV – 4801, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  
vai
Dabas aizsardzības pārvaldē – Baznīcas iela 7, Siguldā, LV – 2150, kā arī pa pastu uz
iepriekšminētajām adresēm vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Darba iesniedzējs ir atbildīgs par to, ka iesniedz savu darbu, kas atbilst LR likumdošanas normām, autortiesību, morāles un ētikas normām.

Visi konkursa dalībnieku iesniegtie darbi paliek konkursa organizatoru īpašumā un var tikt izmantoti Gaiziņkalna dabas parka apkārtnes labiekārtošanai.

Konkursa darbu vērtēšana: Konkursam iesniegtos darbus vērtēs Dabas aizsardzības pārvaldes un Madonas novada pašvaldības kopīgi veidota žūrija, kuras lēmums ir galīgs un neapstrīdams.

Konkursa rezultāti tiks atspoguļoti Dabas aizsardzības pārvaldes un Madonas novada pašvaldības interneta vietnēs www.daba.gov.lv un www.madona.lv

Konkursa balvas: Interesantāko darbu autoriem balvas no Dabas aizsardzības pārvaldes (ekskursijas, vērtīgas grāmatas u.c.) un Gaiziņkalna apkārtnes tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.


Fotoattēlā redzama viena no 2002. gadā organizētā skiču konkursa idejām.

 

Ziņa no Madonas novada mājas lapas: http://www.madona.lv/turisms/lv/?s=1271012723&fu=read&id=152