IZSLUDINA LATVIJAS PREZIDENTŪRAS ES PADOMĒ LOGO KONKURSU

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts šodien, 29.maijā, izsludina metu konkursu, kas māksliniekiem paver unikālu iespēju radīt Latvijas prezidentūras grafisko zīmi jeb logo. Konkursā aicināti piedalīties dizaina vai grafikas profesionāļi, ar pieredzi vizuālās identitātes mākslinieciskā risinājuma izveidē.

 

Konkursa mērķis ir, izmantojot radošo sacensību, iegūt iespējami labāko Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo, ko izmantos Latvijas prezidentūras vizuālajai identitātei. Latvija ir daļa no Eiropas Savienības. Tās tagadne un nākotne ir saistīta ar Eiropas tradīcijām, vērtībām un principiem. Arī Latvijas prezidentūras grafiskajai zīmei jāatspoguļo Latvijas piederība Eiropas Savienības valstu saimei.

Pieteikumus metu konkursam var iesniegt līdz šī gada 19.jūlija plkst.12:00. Konkursa godalgu fonds ir 3 800 lati. Uzvarētāju noteiks profesionāla vērtēšanas komisija, kurā līdzās augstāko valsts institūciju pārstāvjiem darbosies nozares profesionāļi, kuri vērtēs piedāvāto logo skiču atbilstību konkursa vērtēšanas kritērijiem.

Prezidējošās valsts logo izveide kā daļa no prezidentūras kopējās vizuālās identitātes dalībvalstīm kļuvusi par tradīciju. Prezidentūras logo ir kas vairāk par vienkārši grafisku zīmi. Tas ir simbols, kas raksturo gaidāmo prezidentūru, kā arī valsti, kas uzņemas nodrošināt prezidējošās valsts funkcijas.

Latvijas prezidentūra, kas norisināsies no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam, ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem atjaunotās Latvijas Republikas vēsturē. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija kļuva par daļu no ES lēmumu pieņemšanas procesa; uzņemoties prezidējošās valsts funkcijas, Latvija apliecinās savu atbildību un gatavību visaugstākajā līmenī iesaistīties ES pārvaldībā.

Prezidentūras laikā Latvijā norisināsies aptuveni 200 starptautiskas nozīmes pasākumi un sanāksmes, pulcējot vairāk nekā 25 tūkstošus viesu, tostarp vairākus simtus ārvalstu žurnālistu. Plašsaziņas līdzekļu, politiķu un uzņēmēju interese par Latviju, tās vēsturi, kultūru, tradīcijām un iedzīvotājiem, ļaus izcelt Latvijas sasniegumus un unikalitāti.

Nolikums un plašāka informācija  Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta mājas lapā - http://www.es2015.lv