Biroja mēbeļu sērijas "RĪGA" dizaina ideju konkurss

 

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas dizaineru, ahitektu un radošo personu pienesumu biznesa vides uzlabošanā un tās pievienotās vērtības radīšanā. Lepnums par Rīgu kā šī gada Eiropas Kultūras galvaspilsētu konkursa organizatorus rosināja izvēlēties biroja mēbeļu sērijai nosaukumu "RĪGA". Tāpat kā pati pilsēta, arī mēbeļu sērijā varētu veiksmīgi apvienot Rīgai raksturīgās vēsturiskās, klasiskās līnijas un savienot to ar mūsdienu tendencēm.

 

 

Konkursa rīkotājs un mecenāts ir biroja mēbeļu uzņēmums SIA „THOMSON Furniture”, kas jau 7 gadus Latvijā pārstāv Lietuvas vadošo ražotājfirmu UAB "Narbutas Furniture Company". Uzņēmuma piedāvātās mēbeļu kolekcijas ir funkcionālas, ergonomiskas un modernas. Kolekciju autors Gediminas Juška ir saņēmis gada balvu dizainā par biroja mēbeļu sēriju "AIR". Uzņēmums seko mēbeļu tirgus tendencēm un jaunākā mēbeļu sērija "JAZZ", ko radījuši Dānijas dizaineri, atšķiras ar daudzkrāsainību un dabas elementu iesaisti biroja vidē.

Latvijai ir jādod savs pienesums biroja mēbeļu dizainam ne tikai vietējējā tirgū, bet arī starptautiskā mērogā. Šobrīd tirgū ir vairāki veiksmīgi un Latvijā radīti biroja mēbeļu ražotāji, tomēr nevienam nav izdevies radīt masveidā ražotu sēriju, kura veiksmīgi tiktu ieviesta gan Latvijā, gan ārpus tās.

Organizējot šo konkursu uzņēmums "THOMSON Furniture" SIA cer izstrādāt augstvērtīga dizaina mēbeļu sēriju, kas ražota Latvijā, tādejādi atbalstot Latvijas ekonomiku. Savukārt, uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 500 EUR apmērā.

Pēc veiksmīga prototipa izstrādes jaunā biroja mēbeļu sērija radīs savu mājvietu salonā Cēsu iela 31/2, kur potenciālie klienti to varēs pasūtīt gan vienā, gan 100 eksemplāros.

„Mūsu mērķis ir apmierināts klients, kuram cenšamies nodrošināt visu, kas viņam ir nepieciešams. Sākot ar interjera koncepcijas izveidi, beidzot ar mēbeļu uzstādīšanu. Bieži no klientiem dzirdam, ka viņi vēlas atbalstīt vietējo, Latvijas produktu. Tad beidzot mēs viņiem tādu iespēju dosim. Produkts būs 100% Made in Latvia”, tā uzņēmuma vadītājs Mārtiņš Tomsons.

Konkursa žūijai piesaistīta nozares eksperte Anita Grase, kura vairākkārt pierādījusi, ka Latvijas dizains ir augstvērtīgs, konkurētspējīgs un atbalstījusi tieši jaunos radošās vides pārstāvjus.

Konkursa darbi jāiesniedz līdz 2014.gada 6.maijam.

Ar konkursa nolikumu, tehniskām prasībām var iepazīties šeit: biroja_galdu_un_skapju_dizaina_konkursa_nolikums.doc