Vērtējumi
Tautas balsojumā uzvarējusi "Dzintara monēta"

Atjaunotā lata 20 gadu jubilejai veltīto pasākumu laikā veiktajā sabiedrības aptaujā "Mana monēta" iedzīvotāji visbiežāk no 92 Latvijas jubilejas un piemiņas monētām minējuši "Dzintara monētu". 2010. gadā Somijas kaltuvē Rahapaja Oy izgatavotās sudraba monētas, kurā iestrādāts dzintars, autors ir mākslinieks Aigars Bikše.

Otrā biežāk nosauktā ir Latvijas Republikas 75 gadu jubilejai veltītā 100 latu monēta, un trešā – "Laimes monēta".

Balsojumā internetā un lata dizainam veltītajā multimediālajā izstādē "Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi" kopā piedalījās 8 013 balsotāju, un par derīgiem atzīti 7 692 balsojumi.

 
Divi dizaina koncepti no Latvijas iekļuvuši pasaules mēroga dizaina konkursa Electrolux Design Lab 2013 otrajā kārtā

Divi dizaina koncepti no Latvijas 1700 ideju konkurencē ir izvirzīti pasaules mēroga dizaina konkursa Electrolux Design Lab 2013 otrajai kārtai. Kopumā no Latvijas tika iesniegti 36 dizaina koncepti, no kuriem divi ir nonākuši TOP100+ darbu sarakstā, lai tiktu pilnveidoti tālāk un lai sacenstos par iekļūšanu konkursa trešajā kārtā.

Otrajā konkursa kārtā ir nonākuši divi dizaina koncepti no Latvijas. Pirmā ir Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas 3. kursa audzēknes Inutas Graudiņas ideja „SAMAG”, kas ir praktisks risinājums drošai kopīgai ēst gatavošanai šaurā virtuvē vai kopā ar bērniem. Idejas pamatā ir ergonomiski izstrādāts magnētisks aksesuārs, kas novērš iespējamās un nevēlamās virtuves trauku kustības uz plīts virsmas. Šaurā virtuvē aksesuārs pasargā no trauku nevēlamas pārbīdīšanas vai sagāšanās, kā rezultātā var, piemēram, apdedzināties. Otrais ir Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas dizaina koncepts „COCO”, kas ir atraktīvs risinājums interjeram gaisa atsvaidzināšanai ar lietotāja iecienītākajiem savvaļas augu aromātiem un putekļu absorbēšanai. „COCO” vienlaikus ir gan praktisks un aromātisks aksesuārs interjerā, gan arī dzīvestelpas dekors.

 
Balsot par iesniegtajiem Adwards 2013. darbiem

Šogad VIII radošās izcilības festivālam Adwards2013 iesniegts rekordliels darbu skaits!
Šogad, 3. aprīlī noslēgusies darbu iesniegšana radošās izcilības festivālam Adwards 2013. Festivāla starptautiskās žūrijas vērtējumam deviņās kategorijās iesniegti 300 darbi reklāmas, dizaina un mediju jomās. Visvairāk darbu šogad iesniegts kategorijā Print Art un Dizains. Mazākā konkurence – kategorijās Vides mārketings un Pasākumi.  Arī četru Latvijas uzņēmumu – Antalis, Lattelecom, Clear Channel, Rīgas Laiks – izsludinātajiem radošajiem konkursiem pieteikts rekordliels darbu skaits - 45 darbi.
Adwards2013 starptautiskā žūrija iesniegtos darbus vērtēs 9. un 10. aprīlī. Savukārt no 5. līdz 10. aprīlim ikvienam interesentam būs iespēja sniegt savu vērtējumu iesniegtajiem darbiem „tautas balsojumā”. No 5. līdz pat 10. aprīlim plkst.15:00, ikvienam radošās industrijas atbalstītājam, ekspertam un cienītājam ir iespēja kļūt par Adwards2013 žūrijas dalībnieku un  iesniegtos darbus ne tikai apskatīt www.adwards.lv, bet arī novērtēt.

 
Krēsls BRIDGE atzīts par vienu no 10 labākajiem Madridē

Starptautiskajā izstādē Product Design Madrid Artūra Analta un Rūdolfa Strēļa veidotais krēsls „Bridge” tika atzīts par vienu no 10 labākajiem. Šo ažūro masīvkoka krēslu ir iedvesmojusi tilta konstrukcija.
Profesionāla žūrija ir izvēlējusies 10 darbus, kuri tiks izstādīti Milānas dizaina nedēļā, laikā no 9. līdz 14. aprīlim. Jābrauc uz Milānu mūsējo krēslu raudzīties.

 
Vecrīgas suvenīru tirdzniecības vietu dizaina konkursa rezultāti

Rīgas pilsētas būvvaldes izsludinātajam konkursam par suvenīru un mākslas priekšmetu tirdzniecības vietu dizainu tika iesniegti 12 priekšlikumi. Par labāko atzīts Dina Vecāna, Paulinas E.Kraszevskas un Kārļa Mičuļa risinājums.
Šis darbs žūrijas komisijas atbalstu guvis, jo izcēlies ar funkcionalitāti, tai skaitā atrisinājis jautājumu par preču pasargāšanu no nokrišņiem. Arī lakoniskais dizains, ko iespējams individuāli papildināt, iederība pilsētvidē un atbilstība mērogam ir bijuši galvenie iemesli, kas ļāvuši šim priekšlikumam iegūt lielāko punktu skaitu.
Augstāko vērtējumu ieguvušā darba autori saņems 1500 latu lielu godalgu. Otrās vietas ieguvējam SIA „ABA ARMANDS BISENIEKS ARCHITEKTI” tiks izmaksāta 1000 latu prēmija.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 8