Dizaina nedēļa Londonā - Clerkenwell Design Week

Pavasaris Londonā ir ar dizaina notikumiem bagāts. No 25. līdz 27. maijam notika pasākums Clerkenwell Design Week, tajā pulcējās gan jauni talanti, gan jau plaši pazīstami britu dizaineri ar saviem jaunākajiem darbiem. 
Galvenās aktivitātes notika trīs dienu laikā vienā no visradošākajām vietām Londonā - Clerkenwell Street – daudzu dizaina studiju, interjera salonu, mākslinieku darbnīcu dislokācijas vietā (netālu atrodas arī Zaha Hadid arhitektu birojs). Bija semināri, prezentācijas, meistardarbnīcas, bet par pasākuma centru bija kļuvusi vecā vēsturiskā rūpnīcas ēka  Farmiloe Building  St John’s ielā.


Renovētajās telpās no rīta līdz vakaram pulcējās apmeklētāji. Ar lielu interesi viņi pētīja jaunu dizaineru mēbeles, gaismekļus un aksesuārus, izstādītus līdzās dizaina zvaigznes Toma Diksona (Tom Dixon) darbiem, kas prezentēja savus jaunumus –gaismu atstarojošus lodveidīgus gaismekļus, arī mēbeles no dabiskajiem materiāliem –marmora, koka utt.

Un atkal (tāpat ka Grand Design Live izstādē) visiem, kas vēlējas, bija iespēja parunāt ar pašiem dizaineriem – apskatāmo darbu autoriem. Neformāla atmosfēra vienmēr labvelīgi ietekmē cilvēku interesi pret dizainu un dizaineriem. Tas satuvina dizainerus un viņu potenciālos klientus un ir raksturīga britu dizaineru prezentācijām. Varbūt tāpēc Lielbritānijā  ir tik populārs pašu dizains?


Sīkāk par Clerkenwell Design Week - pasākuma mājas lapā www.clerkenwelldesignweek.com.

Teksts un foto – Irina Kričalo