MĀLA ROTĀCIJA

21. augustā Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīcā «Cepļi» Jūs gaida Pirmās Starptautiskās podnieku dienas «Māla rotācija».

Biedrības «Saules rats» un radošās darbnīcas «Cepļi» sadarbībā ir izauklētas pirmās Starptautiskās podnieku dienas!  
Pirmā pasākuma vadmotīvs ir «Māla rotācija». Radošā foruma no 2010. gada 20. līdz 22. augustam Ingrīdas Žagatas darbnīcā Duntē tiksies Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas keramikas meistari, lai stiprinātu podniecības amata garu,  novērtētu viens otra idejas un rastu jaunu radošuma dzirksti katrs savai darbnīcai, kā arī kopīgiem spēkiem veicinātu podniecības attīstību.

Podniecība ir viens no senākajiem un vienmēr cienījamiem amatiem. Laika gaitā keramikas izstrādājumu nozīmei ir mainījusies: keramikas izstrādājumi vienmēr bijuši nepieciešami kā ikdienas priekšmeti, taču šobrīd tie ir svarīga tautas mākslas izpausme, kas nepieciešama kultūras gara saglabāšanai un nodošanai nākamajām paaudzēm. Tādēļ keramiķe Ingrīdai Žagata un viņai līdzīgi domājošajie aktīvi darbojas, lai podniecības kultūrvēsturiskā šķautne nepazustu mūsdienu multimediju, zinātnes sasniegumu un informācijas pārpilnajā pasaulē.

21. augusts ir «Māla rotācijas» publiskā diena. Šajā dienā no 16.00 varēsiet vērot melnā cepļa izņemšanu, retā un savdabīgā papīra cepļa kurināšanu un izņemšanu, kā arī būt klāt un piedalīties dažādu Latvijas novadu, Igaunijas un Baltkrievijas meistaru keramikas darinājumu improvizētā izstādē un arī paši  
izmēģināt savu izveicību uz podnieka virpas.

Tiekamies 21. augustā Duntē, Ingrīdas Žagatas darbnīcā «Cepļi»!

Informācija: Ingrīda Žagata 29234867, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , www.cepli.lv