Leļļu svētki DOLL FEST mazturīgo pirmklasnieku atbalstam

„Leļļu svētkos” mēneša garumā vāks ziedojumus Kandavas mazturīgo ģimeņu pirmklasniekiem.

Ceturtdien, 19. augustā, plkst. 18:00 salonā „Figaro Art” Vecrīgā (adrese: Torņa iela 4, III-B), atklājot unikālu leļļu izstādi, pirmo reizi tiks svinēti leļļu svētki jeb “Doll Fest”. Izstādē, kas būs apskatāma līdz pat 12. septembrim, ar saviem darbiem piedalīsies vairāk nekā 20 profesionāli leļļu meistari no Baltijas valstīm un Krievijas, kā arī 12 topošie leļļu mākslinieki ar savu veikumu. Svētki, kuru laikā plānoti vairāki pasākumi, tiek rīkoti labdarības akcijas “Skolas soma” ietvaros ar mērķi piesaistīt ziedojumus un palīdzēt uzsākt skolas gaitas Kandavas mazturīgo ģimeņu pirmklasniekiem.

 


Leļļu svētkus “Doll Fest” organizē Jaunatnes darbinieku asociācija „Zelta Tilts” sadarbībā ar Baltijas autorleļļu un rotaļlietu meistaru ģildi. “Mūsu biedrības labdarības atbalsts jau līdz šim ir bijis vērsts tieši Kandavas novada ļaudīm, tāpēc, veidojot leļļu mākslas izstādi, vēlējāmies ne tikai iepriecināt citus, bet vienlaikus atbalstīt savējos. Uzzinot, ka pirmklasniekiem no mazturīgām ģimenēm nepieciešama palīdzība skolas gaitu uzsākšanai, uzreiz bijām gatavi darboties un palīdzēt, cik mūsu spēkos. Iespējams nākamgad sniegsim atbalstu arī kādam citam novadam,” stāsta Jaunatnes darbinieku asociācijas „Zelta Tilts” valdes priekšsēdētāja Ingvilda Knāviņa.

Lai izdotos savākt pēc iespējas vairāk līdzekļu, tādējādi palīdzot visām mazturīgajām Kandavas ģimenēm, leļļu svētku „Doll Fest“ ietvaros plānoti vēl vairāki pasākumi.

1. septembrī no plkst. 15:00 līdz 18:00 salonā „Figaro Art” Vecrīgā īpaši mazajiem izstādes apmeklētājiem tiks rīkotas rotaļas ar lellēm „Mana burvīgā lelle”. Bērni uz pasākumu tiek aicināti ņemt līdzi arī savu iemīļoto lelli.

Savukārt 2. septembrī no plkst. 16:00 līdz 18:00 ikviens tiek mīļi gaidīts uz „Leļļu viesībām”. Tajās ar leļļu palīdzību teātra valodā būs iespēja katram vairāk izzināt sevi. Pasākumā par svētku noskaņu rūpēsies RSU mākslas terapijas studiju programmas pasniedzējas Aelitas Vagale un Velga Sudraba kopā ar Drāmas terapijas studentiem. Tā kā viesu skaits ir ierobežots, dalībniekus lūgums pieteikties līdz 30. augustam, zvanot Ingvildai Knāviņai pa tālruni 29391194, vai personīgi iegādāties ieejas kartes salonā „Figaro Art”.

Bet 4. un 11. septembrī mākslinieču Elitas Šmēdiņas un Jeļenas Dašuņinas-Naidjonokas vadībā notiks leļļu pagatavošanas meistarklases bērniem un pieaugušajiem. Lūgums pieteikties, zvanot Diānai Gubanovai  ( tālrunis: 29502492).

Viens no svarīgākajiem pasākumiem iecerēts 9. septembrī plkst. 18:00. Leļļu svētku ietvaros salonā „Figaro Art” norisināsies leļļu izsole „Price Roundabout” jeb „Solīšanas karuselis”. Tās laikā ikvienam būs iespēja ne tikai iegādāties kādu sev tīkamu lelli-mākslas darbu, bet arī tikties ar leļļu autoriem. Visi izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Kandavas mazturīgo ģimeņu pirmklasnieku skolas gaitu uzsākšanai.

Tiek aicināti atbalstītāji, kuri vēlas sekmēt pasākuma norisi, dodot savu ieguldījumu labdarības akcijā, ziedot naudas līdzekļus ( latu konts) biedrībai Zelta Tilts;
A/S SEB Banka,konta nr. LV75 0050 0151 9086 5 ar norādi pasākumam ” DOLL FEST”.

„Vecrīgā būs vēl viena lieliska iespēja pozitīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Cerams, ka pasākumu dalībnieku unikālie mākslas darbi palīdzēs ieraudzīt pasauli jaunā mākslinieciskā izteiksmībā, bagātinot mūsu pieredzi un veidojot brīnišķīgu dialogu starp radītājiem un skatītājiem”, sacīja Ingvilda Knāviņa, Jaunatnes darbinieku asociācijas „Zelta Tilts”priekšsēdētāja.

„Plānots, ka leļļu svētki „Doll Fest“ varētu kļūt par ikgadēju tradīciju, piesaistot leļļu māksliniekus ne tikai no Baltijas un tuvējām kaimiņvalstīm, bet arī citām pasaules malām,“ norāda Diāna Gubanova, Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildes prezidente.