TADŽIKISTĀNAS ARHITEKTŪRAS DIENAS LATVIJĀ

TADŽIKISTĀNAS ARHITEKTŪRAS DIENAS LATVIJĀ

No 2010. gada 13. līdz 15. septembrim, pirmo reizi Baltijas valstīs, Rīgā norisināsies Tadžikistānas arhitektūras dienas.
Ar prieku Jums ziņojam, ka kolektīvs šobrīd intensīvi strādā pie Tadžikistānas arhitektūras dienu Latvijā gatavošanas. Šāds pasākums notiek pirmo reizi Baltijas valstīs.

 

Tā kā Baltijas Arhitektūras centrs  ir uzsācis sadarbību ar Aga Khana attīstības fondu http://www.akdn.org/about.asp un Vidusāzijas republikām, pie mums ieradīsies šī fonda un Tadžikistānas arhitektūras vides pārstāvji:

Bahroms Narzijevičs Jusupovs - Starptautisko Arhitektu savienību Asociācijas prezidents, Tadžikistānas Arhitektu savienības priekšsēdētājs un Aga Khana fonda oficiālais pārstāvis

Erkins Muhitdinovičs Primkulovs - projektēšanas institūta "Šahrofar" galvenais arhitekts

Šahnoza Rahmutullajeva - projektēšanas institūta "Saniiosp" galvenā arhitekte

Hasans Sujarovs - projektēšanas biroja "Arhikom" direktors

Mahdihoča Ibronovs - projektēšanas biroja "Orion Ark" direktors

Kurčinbeks Jusufovs - Matčinskas apgabala galvenais arhitekts, Tadžikistānas Arhitektu savienības priekšsēdētāja vietnieks

 

Delegācijas ierašanās mērķis ir kontaktu uzņemšana ar Latvijas kolēģiem, būvmateriālu ražotņu apskate, iepazīšanās ar vietējo arhitektūru un, protams, Aga Hana attīstības fonda un Arhitektūras prēmijas prezentācija. Mēs uzskatām, ka šī ir lieliska iespēja Latvijas ražotājiem un arhitektiem, lai sāktu veidot veiksmīgas sadarbības iespējas ar arābu un Vidusāzijas reģiona valstīm. Vizītes ietvaros Latvijas Arhitektu savienības telpās arī tiks eksponēta Tadžikistānas arhitektūrai veltīta izstāde.

 

Pielikumā nosūtām Jums arī TADŽIKISTĀNAS ARHITEKTŪRAS DIENU LATVIJĀ programmas projektu. Tā kā šis ir programmas projekts, atsevišķu pasākumu laikos var tikt ieviestas korekcijas.


OFICIĀLO PASĀKUMU PROGRAMMAS PROJEKTS, kura norisē vēl tiks paredzētas izmaiņas.

13.09, pirmdiena

• Ekskursija pa Rīgas vēsturisko centru

• Svinīgā Tadžikistānas arhitektūras dienu atklāšanas ceremonija Latvijas Arhitektu savienības ēkā: Tadžikistānas arhitektūras izstādes atklāšana, Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētāja Andra Kronberga uzruna

14.09, otrdiena

• Pieņemšana Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijā

• Pieņemšana Rīgas Domes Attīstības departamentā

• Arhitektu biroju apmeklējums: liela un slavena, kā arī maza bet radoša

• Pieņemšana pie Rīgas Galvenā arhitekta Jāņa Dripes viņa birojā

• Aga Hana attīstības fonda un Arhitektūras prēmijas prezentācija Latvijas Arhitektu savienības ēkā

15.09, trešdiena

• Ekskursija uz mūsdienīgu uzņēmumu, kurš nodarbojas ar celtniecības materiālu ražošanu

• Mūsdienu arhitektūras apskates ekskursija pa Rīgu un Jūrmalu mikroautobusā

• Pieņemšana Jūrmalas domē

• Apaļā galda diskusijas ar mērķi apspriest Latvijas un Tadžikistānas iespējamo sadarbību BAC Jūrmalas rezidencē

• TADŽIKISTĀNAS ARHITEKTŪRAS DIENU LATVIJĀ noslēgums. Tadžikistānas delegācijas atvadu pieņemšana viesnīcā Baltic Beach Hotel, kurā delegācija arī uzturēsies. Pēc oficiālās daļas paredzēta arī Tadžikistānas nacionālā ēdiena – plova - garšošana.