kim? - 27. oktobrī - tikšanās ar mākslinieci Arianni Oltāru

VĒJA ROZE, H 93 M

Laikmetīgās mākslas centra Heden (Hāga) rezidences laikā no 1. augusta līdz 1. novembrim kim? uzņem holandiešu mākslinieci Arianni Oltāru. Trīs mēnešu garumā māksliniece pētīja, filmēja un fotografēja Rīgas 1980. gadu arhitektūru un īpašus vai specifiski izvietotus interjerus publiskā vidē, piemēram, bijušo TV torņa restorānu “Vēja roze”, TV centra foajē u.c. Rezidences noslēgumā, 27. oktobrī 19.00 kim? notiks tikšanās ar mākslinieci.

 

Arianne Oltāra. LVRTC foajē. 2011

Ariannes Oltāras radošā darbība ietver eksperimentālu īsfilmu un miniatūru modeļu veidošanu. Mākslinieci valdzina 1970. un 1980. gadu dizaina ideāli kā gaistošas liecības par tā laika greznības izjūtu. Oltāras uzmanība pamatā tiek vērsta uz interjeriem publiskā vidē, kas bijuši veidoti kādam īpašam mērķim, piemēram, kā naktsklubi, dzīvnieku mītnes zooloģiskajos dārzos, restorānvagoni u.c.

Vakaram izvēlētais nosaukums “Vēja roze, h 93 m” zināmā mērā ir saistīts ar mākslinieces iepriekšējo darbu, kā arī tam ir sevišķa nozīme attiecībā uz viņas Rīgā pavadīto laiku. Restorāns, kas tika atvērts 1986. gadā, bet nu jau labu laiku ir slēgts, saistīja Oltāras uzmanību gan ievērojamās ēkas (TV tornis), gan arī izolētības, luksusa un sava veida absurdā rakstura dēļ (restorāns tik specifiskā vietā un tādā augstumā); un neapšaubāmi, tas ir spilgts 1980. gadu dizaina paraugs.

Vakara ietvaros kim? Arianne rādīs pamatā Latvijā uzņemtas fotogrāfijas, kā arī attēlus no 1970. un 1980. gadu arhitektūras izdevumiem. Tāpat būs iespēja apskatīt mākslinieces veidotu 1980. gadu interjera parauga modeli, kā arī viņas īsfilmas.

Savas rezidences laikā Arianne Oltāra filmēja arī Dubultu staciju, Latvijas Valsts Radio un Televīzijas Centra foajē un TV torņa ārskatu. No šī materiāla māksliniece veidos jaunu īsfilmu.

Arianne Oltāra (Arianne Olthaar, 1970) 1992. gadā ir absolvējusi Hāgas Karalisko Mākslas akadēmiju. Māksliniece aktīvi piedalās grupas izstādēs, kā arī veido personālizstādes. Viņas filmas ir rādītas vairākos starptautiskos filmu festivālos, to skaitā Roterdamas Starptautiskajā filmu festivālā, Oberhauzenā, Ņujorkas filmu festivālā un Cinematexas.

Aicināti visi interesenti! Ieeja pasākumā bez maksas.