Siguldas ZAĻĀ PASAKA

No 11. decembra līdz 29. janvārim Siguldā notiks mākslas un līdzdalības festivāls NATURE / URBAN / FUTURE (DABA / PILSĒTA / NĀKOTNE). Festivāla mērķis ir aktivizēt dažādu mākslas jomu
un iedzīvotāju sadarbību.
Šīs ziemas tēma - Zaļā pasaka.

AICINĀJUMS PIEDALĪTIES JAUNAJĀ MĀKSLAS FORUMĀ!

Tiek gaidītas idejas, kā šoziem pārvērst  Siguldas laternas.
Idejas jāiesniedz līdz 5.decembrim.
Vairāk informācijas šeit >>>

Siguldas pilsētas laternas šā gada decembrī un janvārī pārtaps par neparastiem gaismas objektiem, jo Siguldā notiks mākslas un līdzdalības festivāls NATURE / URBAN / FUTURE.

 

Iecerēts, ka sekojot festivāla tēmai - zaļajai pasakai - pārtaps vairākas laternas pilsētas Svētku laukumā un Maija parkā.

Lai izvēlētos neparastākās un interesantākās idejas Siguldas laternu pārtapšanai, Siguldas novada Dome ir izsludinājusi konkursu par festivāla laternu noformējuma idejām. Tā kā līdzdalības festivāla NATURE / URBAN / FUTURE moto ir "Ikviens ir radošs", konkursā piedalīties aicināti visi radošie cilvēki - festivāls aicina nevis pasīvi vērot, bet aktīvi līdzdarboties.

Festivāla laikā par pilsētvidē izvietotajām laternām būs iespējams balsot, populārāko laternu autori saņems balvas, bet vispopulārākās laternas autors saņems finansējumu pilsētvides objekta izveidei Siguldas pils dārzā vasarā.

Pasākuma norise Siguldā nav nejauša - te harmoniski sadzīvo daba un cilvēka radītā pilsētvide. Festivāls aicinās siguldiešus un pilsētas viesus domāt par dabas un pilsētvides savstarpējām attiecībām šodien un nākotnē. „Vai mūs nākotnē sagaida dabas uzvara pār urbāno vidi? Vai arī urbānās idejas uzvarēs un daba atkāpsies cilvēka priekšā?” - šie ir jautājumi, kas tiks pētīti festivālā.

Festivāls NATURE / URBAN / FUTURE ir viena no projekta „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” aktivitātēm, ar ko Sigulda piesaka jaunas, novatoriskas un interesantas norises savā pilsētā, kas veicina radošuma attīstību. Festivāla organizators ir Siguldas novada Dome, un pasākumu operators „Untitled productions”.

Vairāk par festivālu: http://www.natureurbanfuture.org
Laternu noformējuma konkursa nolikums:
http://www.sigulda.lv/public/lat/kultura