PAR DARBU

2010. gada 23. janvārī notika kārtējā Latvijas Dizaineru savienības (LDS) biedru kopsapulce. Šī kopā sanākšana ir atskaites punkts, kad atskatīties uz divos gados paveikto un nākamajā periodā darāmo.


Lai arī janvāra rīts bija ļoti auksts, viesnīcas “Alberts” 11. stāvā valdīja dzīva rosība. Bija ieradies liels skaits - vairāk kā astoņdesmit LDS biedru, gatavi garam darba cēlienam.

Svarīgākais sapulces dienaskārtībā bija:

 1. Diskusija
  • par dizaineru un viņu radošās profesionālās biedrības tālāku darbību,
  • par sasniegto un nepaveikto,
  • par vēlamo nozīmi un vietu Latvijas sabiedrībā,
  • par LDS iespējamo ieguldījumu valsts ekonomiskās attīstības veicināšanā.
 2. Biedrības statūtu izmaiņas, lai veicinātu LDS attīstību un apgūtu jaunas Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu starptautiskā arēnā.
 3. Jaunas, uz dizaina nozarēm balstītas, LDS pārvaldes struktūras izveide.
 4. Valdes, valdes priekšsēdētāja un revīzijas komisijas vēlēšanas.Jaunās web lapas, un tās piedāvāto iespēju, prezentācija.


Kā vienu no galvenajiem šīs kopsapulces notikumiem vēlos akcentēt biedru reālās darbības izvērtēšanu tieši savienības attīstības kontekstā. Sapulces dalībnieki nolēma veidot aktīvas rīcībspējas organizāciju un akceptēja iepriekšējās valdes lēmumu par to biedru izslēgšanu, kas ilgstoši pasīvas attieksmes dēļ nav pildījuši biedrības statūtus. Ar to dizaineru kopiena vēlas dot pozitīvu signālu, ka organizācija ir pārliecināta par saviem spēkiem, gatava aktīvi darboties un sasniegt izvirzītos mērķus.


Valdes un valdes priekšsēdētāja vēlēšanas nenesa lielus pārsteigumus, jo gandarīti par iepriekšējā periodā sasniegto, priekšsēdētāja godu un atbildību biedri vienbalsīgi atkārtoti nodeva Anitai Grasei.

 

 1. Jāpiemin arī, ka, lai
 2. nodrošinātu plašu
  dažādu dizaina nozaru
  pārstāvēšanu LDS valdē, uz
 3. valdes vēlēšanām tika izvirzīti kandidāti no katras pārstāvētās nozares. Tādējādi LDS valdē, kas šobrīd sastāv no 11 cilvēkiem (iepriekšējo 9 cilvēku vietā), ir pārstāvēts plašs kompetenču loks. Rūpnieciskais dizains, modes dizains, vides un interjeru dizains, grafiskais dizains, kā arī dizaina izglītība un teorija – tas viss ir savienības biedru aktīvas darbības laukā.


Šis kongress apliecināja, ka LDS joprojām ir nozīmīgākā Latvijas dizaineru intereses pārstāvošā organizācija. Kā stabila platforma tā turpina vienot Latvijas profesionālos dizainerus un ietekmēt ar dizainu saistītos procesus.

Latvijas Dizaineru savienības valdes vārdā - .Miks Pētersons.