LDS par dizaina izstādēm

Frankfurtes izstādes Ambiente apspriešana

17.martā Frankfurtes izstādes dalībnieki, LDS biedri, uzaicinātās personas un dizaina interesenti tikās Leļļu muzeja telpās, lai apspriestu savu dizaina izstāžu pieredzi. Pasākums bija tik kupli apmeklēts, ka brīvi krēslu bija pagrūti atrast.

Savā pieredzē dalījās daudzie iepriekš pieteiktie un domas spontāni izteikt gribošie.

 

 

Frankfurtes grupas 9 dizaineru vārdā par izstādi Ambiente februārī Frankfurtē stāstīja Gunārs Platpīrs. Viņš detalizēti raksturoja ekspozīcijas veidošanas gaitu un izstādes laikā gūtos ieguvumus - it visiem dalībniekiem radušies jauni kontakti, izkristalizējies savas varēšanas un darbības vērtējums starptautiskā kontekstā, kā arī ir vairāki noslēgti līgumi un parakstīti nodoma protokoli par turpmāku sadarbību. Jebkurā gadījumā - šī izstāde ir skaidri parādījusi, kas turpmākajā eksporta veicināšanas darbībā ir jādara citādāk, kā jāmaina akcenti.
Dzintars Pauzers no Meretton (dizaina produktu izplatītāji, realizētāji) apkopoja savu vairāku gadu vairāk un mazāk veiksmīgu izstāžu pieredzi, viņa ieteikums mums bija - panākumu pamatā ir labestības pilna attieksme vienam pret otru.
Ginta Šmite no Purpurs par Paprworld nupat notikušo papīrlietu izstādi stāstīja, kur uzņēmuma produkcija Līgatnes papīra standā rādīta.
Aigars Meždreijs no Feidi par Francijas un citām izstādēm vēstīja.
Dace Runča un Miks Pētersons gan rādīja bildes, gan daudz un interesanti stāstīja par Stokholmas mēbeļu izstādi (9.-13. februāris).
Gints Zommers dalījās iespaidos par dalību konkursa izstādē, kurā bijiis kā vienīgais uzaicinātais dalībnieks no Latvijas.

Zane Biteniece no LIAA informēja par daudzajām jau notikušajām un iecerētajām izstādēm, eksportu un Japānas modes izstādi, kur veiksmīga Latvijas ekspozīcija veidota.
Par izstādi Ražots Latvijā un dizaineru vietu tajā disusiju raisīja Ērikas Mālderes stāstījums.

Nākotnes plāni....... Jā,  LDS tādi ir, turpināsim piedalīties izstādēs. Kā atzina Anda Munkevica no AM Studio - katra izstāde ir kā laimes spēle, bet reizēm gadās, ka tā laime pēc izstādes jauna klienta izskatā atnāk tikai pēc gada vai trijiem, jo klients mēdz nogaidīt īsto brīdi.