Dialogs ar Tapīru - starptautiskais mākslas simpozijs Zvārtavā

No 2012. gada 19. jūnija līdz 29. jūnijam Latvijas Mākslinieku Savienības Starptautiskajā mākslas centrā – Zvārtavas pilī un Latvijas Mākslas akadēmijā notiks starptautisks mākslas simpozijs „Dialogs ar Tapīru”.
Šis ir sadarbības projekts ar Francijas māksliniekiem. Idejas autore ir Parīzes māksliniece Kristīne Bruknere (Christine Brukner), www.duneterrealautre.com, http://tapirentete.blogspot.com/.

Šogad simpozijā taps „Zvārtavas Tapīru kolekcija”, kura būs apskatāma vispirms Rīgā, salonā „Māksla”, un tad aizceļos uz Parīzi,  pievienoties saviem franču draugiem.

28. jūnijā –  Viesu diena, kad visi interesenti simpozija dalībnieku veikumu varēs aplūkot Zvārtavas pilī.
Simpoziju organizē LMA un LMS.


Šis ir sadarbības projekts ar Francijas māksliniekiem.  Tapīri ir kļuvušu par eksotiskiem dzīvniekiem, jo brīvajā dabā to skaits ir krietni sarucis. Tāpēc viņiem ir piešķirts aizsargājamo dzīvnieku statuss – viņi ir Šarkanās grāmatas” sarakstos. Pirms gada Parīzes mākslinieki parādīja savu tapīru kolekciju galerijā “Gallery terres d'Aligre”.

Šogad simpozijā piedalās 22 ārzemju mākslinieki -  no Anglijas, Polijas, Nīderlandes, Turcijas, Spānijas, Gruzijas un Krievijas.
Latviju pārstāvēs  LMA dažādu nozaru mākslinieki –    gleznotāji, keramiķi, dizaineri, un metāla mākslinieki.

Zvārtavas pilī simpozija dalībnieki paralēli individuālajai radošajai  programmai un gleznošanai plenērā varēs strādāt divās meistardarbnīcās:
◙    Alumīnija liešana (vada LMA doc. Arvīds Endziņš);
◙    Gleznošana uz porcelāna (vada keramiķe Inese Brants).