Vispasaules rūpnieciskā dizaina diena

29. jūnijs ir Vispasaules rūpnieciskā dizaina diena, tāpēc šodien Latvijas Dizaineru savienība sveic visus dizaina lietotājus, draugus un atbalstītājus mūsu kopīgajos svētkos!

Šogad  visi tiek aicināti padomāt par pavisam vienkāršu jautājumu: KAS IR DIZAINS?

LDS biedrii savu svētku dienu nosvinēs, ierodoties senajā Līgatnes papīra fabrikā.

Kopš 2007. gada, kad ICSID savā 50 gadadienā Vispasaules rūpnieciskā dizaina dienu pasludināja pirmoreiz, to atzīmē katru gadu 29. jūnijā. Šāda svinamā diena (ne brīvdiena!) par godu rūpnieciskajam dizainam  ir izveidota ar mērķi veicināt izpratni par rūpnieciskā dizainera profesijas būtību un sūtību, uzsverot, kādu ieguldījumu dizaineri un zinātnieki veic jaunu dizainparaugu izveidē. Ir ļoti būtiski veicināt ražotāju un dizaineru sadarbību, kas varētu palīdzēt uzlabot ekonomisko, sociālo, kultūras un vides dzīves kvalitāti visā pasaulē.

 

Gan ICSID dalīborganizācijas, gan laba dizaina atbalstītāji  29. jūnijā ar visplašāko dizainam veltīto notikumu spektru cenšas pievērst visplašākās auditorijas uzmanību tam faktam, ka dizains ir sabiedrības veidotājinstruments.  Piemēram -i lgtspējības semināri, sociāli atbildīga dizaina izstādes, starptautiskie simpoziji par dizainu visiem,  ICSID starptautiskais studentu plakātu konkursi - tie ir, tikai daži no rūpnieciskā dizaina dienas  pasākumiem daudzās pasaules valstīs.

Kopš pašiem pirmsākumiem ICSID ir organizācija, kas savieno cilvēkus no dažādām vidēm, - dažādām kultūrām un reliģijām, bet tiem visiem  ir vismaz viena kopīga iezīme: kaislība uz dizainu.

LDS. kas ir viena no ICSID dalīborganizācijām, rūpnieciskā dizaina dienu atzīmē kopā ar visas pasaules dizaina atbalstītājiem un attīstītājiem jau piekto gadu.

Vairāk par šo dienu pasaulē var lasīt šeit >>> un šeit >>>

KAS IR DIZAINS? - atbilde ir skatāma šeit >>>