Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā - SARUNAS AR DIZAINERIEM

Vārds Latvijas Dizaineriem. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz tikšanos ar dizaineriem – no oktobra līdz aprīlim, ciklā “Vārds Latvijas dizaineriem”. Cikla atklāšanas pasākums notiks 31. oktobrī plkst. 17.00, tajā tiks pārrunāts, kas ir dizains un kādam tam jābūt? Vai Latvijas dizaineru radītie produkti tiek pamanīti un novērtēti pasaulē. Vai Latvijas izglītības sistēma, politika un ekonomika veicina “veiksmes stāstus” dizainā?

 

Pasākumā piedalās:
Holgers Elers, dizainers, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, LMA Dizaina nodaļas vadītājs, dizaina biroja H2E radošais direktors
Barbara Ābele, māksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore.
Miķelis Baštiks, dizainers, Asketic
Agnese Kleina, žurnāla Deko galvenā redaktore

2012./2013. gada sezonā plānotas sešas tikšanās reizes. Pasākumi notiks katra mēneša pēdējā trešdienā plkst. 17.00 pēcpusdienā. Ieeja pasākumā būs bez maksas.

Pasākumu mērķis ir informēt un ieinteresēt sabiedrību par dizaina aktualitātēm un iespējām Latvijā, lai veidotos ciešāka saikne un viedokļu apmaiņa starp dizaineriem un patērētājiem. Neformālā gaisotnē tiks dota iespēja katram dalībniekam atklāt savu pieredzi un radošā procesa aizkulises–no idejas dzimšanas līdz tās realizācijai.

Sarunu ciklā kopumā piedalīsies vairāk kā divdesmit sabiedrībā zināmi dizaineri, tai skaitā Holgers Elers, Miķelis Baštiks, Aldis Circenis, Jānis Mercs, Liene Drāzniece, Mārtiņš Ratniks, Natālija Jansone, Aļona Bauska, Elīna Dobele, Baiba Linga-Bērziņa, Inga Priedīte un citi. Katrā pasākumā paredzētas trīs vai četru dizaineru prezentācijas, pēc kurām klātesošie varēs uzdot dalībniekiem jautājumus un raisīt diskusijas.

Cikla programma būs plaša un daudzveidīga. Tā piedāvās tuvāk iepazīt Latvijas dizaina sfēras personības, uzklausīt viņu pieredzi un dalīties ar viedokļiem. Starp pārstāvētajiem zīmoliem jāmin tādi kā An&Angel, ZNAK, Rijada, Rīgas krēslu fabrika, MADARA, Zofa, Qoo qoo, ZIB. Katra tikšanās reize būs veltīta citai tēmai. Atklāšanas pasākumā diskutēsim par dizaina attīstību un izglītību Latvijā, turpmākos pasākumos fokusējot uzmanību uz vienu noteiktu dizaina virzienu, tai skaitā mēbeļu, priekšmetu, grafisko un modes dizainu.

Pasākumu mērķis ir informēt un ieinteresēt sabiedrību par dizaina aktualitātēm un attīstību Latvijā, kā arī rosināt diskusijas. Meklēsim atbildes uz jautājumiem: Kas ir dizains? Kā rodas laba dizaina ideja, kā tā pārtop produktā un nonāk ražošanā jeb kā veidojas veiksmes stāsts? Kā attīstās dizains Latvijā un kāda ir dizaina izglītība? Kā padarīt izcilus dizaina risinājumus pieejamus ikvienam? Kā dizains var padarīt mūsu dzīvi skaistāku un ērtāku? Kādi ir lielākie izaicinājumi dizaineriem mūsdienās?

Pasākumu cikls paredzēts visplašākajai auditorijai – dizaina cienītājiem, dizaina jomas profesionāļiem, mākslas un dizaina skolu audzēkņiem, studentiem un visiem citiem interesentiem.

Norises vieta–Dekoratīvās mākslas dizaina muzejs, Skārņu iela 10/20

 

Avots - www.plikums.lv