TOLAIK UN TAGAD - Rīgas audums un SIA Mežroze

Aicinām uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju 12. decembrī plkst.17.00!
Izstādē „Marimekko. Dizains. Somija”  notiks tikšanās ar mākslas zinātnieci Ilzi Martinsoni un uzņēmuma SIA Mežroze māksliniecēm dizainerēm Veltu Valaini, Beāti Kazuli un Svetlanu Šagunu.
Ilzes Martinsones lekcija ”Industriālā revolūcija.Rīgas audums-sapņu rūpnīca?” sniegs ieskatu 20.gs.60.-70.gados Latvijas tekstilrūpniecībā strādājošo profesionālo tekstilmāksliniekuradošās komandas sasniegumos un mākslinieku iespējās radoši strādāt tā laika industriālās lielražošanas apstākļos.


Lekcijas autores pētījums par tā laika atzītajām audumu apdrukas mākslinieciskajām kvalitātēm restartēs atmiņas par uzņēmuma "Rīgas audums" 60. -70.gadu mākslinieku daudzveidīgajiem radošajiem rokrakstiem.
"Pieņemts domāt, ka kurss uz industrializāciju un reizē tās ideoloģiska slavināšana piederējās pie padomju ekonomiskās politikas. Patiesībā mīts par rūpniecību kā laimīgas nākotnes garantu un rūpnīcas tēlu kā utopisko sapņu iemiesojumu tika kultivēts "dzelzs priekškara" abās pusēs - kā austrumos, tā rietumos (Skandināvijā šī parādība bija īpaši izteikta). Hruščova atkušņa laikā 60. gadu sākumā padomju rūpniecība bija sasniegusi apogeju - patiešām atzīstamu kvalitātes līmeni, radot ilūziju, ka priekšā ir nepārtraukta izaugsme. Viens uzņēmums - zīda audumu kombināts ""Rīgas audums" - ar savu mākslinieku cehu var kalpot kā šī stāsta ilustrācija."
SIA Mežroze, bijusī Rīgas manufaktūras mantiniece, turpina attīstīt audumu apdrukas mākslinieciskās kvalitātes, līdzīgi kā Marimekko, pievēršoties mājas interjera dizainam: spilvenu, aizkaru, gultas veļas, auduma somu, priekšautu, virtuves cimdu un citu tekstila izstrādājumu ražošanai.
SIA Mežroze ir ieguvusi atpazīstamību ne tikai Skandināvijā  un citur Eiropā, bet arī Amerikā.
Uzņēmums veiksmīgi sadarbojas ar vispazīstamākajiem Somijas dizaina zīmoliem, kam ražo audumus jau 15 gadus.
Ieejas maksa: ieejas biļete izstādē - pieaugušiem 2,50 Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 Ls

Plašāka informācija: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu