Kas notika BĒRNU AIZSARDZĪBAS DIENĀ

Latvijas Dizaineru savienības rosinātas Bērnu aizsardzības dienā 1.jūnijā Bērnu slimnīcā Vienības gatvē 18. nodaļā ieradās dizaineres un mākslinieces, kas bija jo rūpīgi gatavojušās mazo pacientu iepriecināšanai. Šo ideju jau krietni sen bija izlolojusi dizaineru savienības priekšsēdētāja Anita Grase. Sarūpētie leļļu paraugi un materiāli bija jo daudzi

- krāsainas trikotāžas sagatuves no aizpagājušās sezonas cimdiņiem un zeķītēm, mīkstais pildāmmateriāls, darbarīki - adatas, šķēres un diegi, pogas, piespraudes, mežģīnes - viss, kas nepieciešams paštaisītu lellīšu radīšanai. Māksliniece Irēna Luriņa bija sašuvusi ziloni, zirnekli, lielo putnu un mazo putniņu, suni, lāčumāti un lācēnu, strīpainus kaķus un garausainus zaķus. Interjeru dizainere Vīva Ieviņa bija šos tēlus aprakstījusi 2 pasaku ludziņās, ko izteiksmīgi bērniem nolasīja. Mākslinieces Kristīne Krastiņa-Indāne un Elita Jaunzeme palīdzēja bērniem un  mazuļu vecākiem zvēriņu radīšanas darbā. Modes un grafiskā dizaina pārstāve Elita Šmēdiņa visu šo procesu organizēja un vadīja, kā arī bērnus iepazīstināja ar savām filcētajām lellēm.

Pasākums izvērtās petīkamu pārsteigumu pilns. Mazie patiesi radoši izveidoja  un izgreznoja savus ludziņas aktierus. Kad visi tēli bija gatavi, viena no lpasakām - PAZUDUŠAIS LĀCĒNS - tika aizrautīgi nospēlēta. Mammas, tēti un citi skatītāji uzmanīgi sekoja līdzi notikumu gaitai. Par laimi - no paštaisītajiem zvēriņiem nebija jāšķiras - tos drīkstēja paturēt uz visim laikiem.

Dizaineru dāvana tika atzinīgi novērtēta arī no slimnīcas personāla puses. Laimīgi bērni mēdzot atveseļoties ātrāk...

 

Uzklikšķiniet uz 1. bildītes, lai tuvāk apskatītu visu galeriju!

 

Projektu atbalstīja: Latvijas Dizaineru savienība, Rīgas Dome, DURAVIT, LAUFEN, ORAS, TABU